ADWOKAT? BEZ OBAWY

ADWOKAT ? BEZ OBAWY

ADWOKAT? BEZ OBAWYWiele osób myśląc o adwokacie odczuwa obawę. Być może dzieje się tak z powodu ścisłego powiązania z procesami sadowymi, które nie kojarzą się z niczym przyjemnym. Może wynika to z faktu, że dziedzina prawa jest tak skomplikowana. A może to wyobrażenia na temat adwokata są nieprzychylne, choć niekoniecznie prawdziwe? Wiele osób na pierwszą wizytę w kancelarii wybiera się niechętnie jak do dentysty.

Dlaczego się obawiamy?

W świadomości wielu osób utrwalony został obraz prawnika, jako wyniosłego i nieodstępnego. Takie przekonanie wywodzi się z przeszłości, kiedy to sprawy wyglądały nieco inaczej. W dawnych czasach ilość radców prawnych i adwokatów w danym miejscu lub miejscowości była stosunkowo niewielka. Za to klientów bywało bardzo wielu. Wtedy już samo dostanie się do adwokata było nie małym wyczynem, nie mówiąc o kosztach, które należało ponieść. Mecenasi, więc naprawdę bywali niedostępni, a jako dobrze wykształceni i znający prawo byli bardzo szanowani, ale także trochę się ich bano. Nie ma, co się dziwić, zatem, że w tamtych czasach ludzie często obawiali się wizyt u adwokata z powodu trudów i kosztów, jakie się z tym wiązały. Ponadto wiele osób czuło się niekomfortowo w kontakcie z dobrze wykształconymi prawnikami i bało się, że ich problemy i pytania wydadzą się błahe bądź głupie.

Do adwokata bez obaw

Po dziś dzień wiele osób krępuje się niewiedzy i boi zadawać konkretne pytania. Niepotrzebnie. Czasy się zmieniły i zmieniła się także relacja między prawnikami a ich klientami. Obecnie dużo łatwiej o poradę prawną, dodatkowo klient może sam dobrać sobie adwokata.Idąc do kancelarii prawnej należy pamiętać, że urzędujący tam mecenas ma za zadanie służyć nam pomocą. Dlatego nie ma, co się bać i wstydzić, należy otwarcie pytać o wszystkie nurtujące nas kwestie prawne. Takie podejście ułatwi pracę adwokatowi i przyczyni do szybszego osiągnięcia porozumienia. Jeśli więc potrzebujesz porady prawnej lub adwokata, nie masz, czego się bać. Adwokaci Pruszkow chętnie zajmą się twoją sprawą.