Inwestycja w asyście prawnika

Inwestycja w asyście prawnika

Każdy większy zakup, czy też inwestycja, bez względu na to, czy jest realizowana z prywatnych środków, czy też firmowych, powinna odbywać się obecnie w asyście prawnika. Nikogo już nie dziwi fakt, że przy kupnie mieszkania, domu lub innej nieruchomości, coraz więcej osób chętnie korzysta z usług prawniczych, po to, aby uniknąć późniejszych problemów, związanych na przykład z brakiem odpowiednich wpisów do ksiąg wieczystych, a także uniknąć problemów związanych z brakiem odpowiedniej dokumentacji czy niewłaściwie przygotowaną umową.

Co więcej, obecne prawo jest na tyle skomplikowane, a także „nieprzyjazne” dla tych, którzy go nie znają, iż wiele osób nawet przy zakupie samochodu, spisywaniu umów z kontrahentami czy też w innych przypadkach, chętnie wykorzystuje wiedzę oraz umiejętności prawnicze. Inwestycja, która często pochłania setki tysięcy, a nawet miliony, zawsze powinna odbywać się w asyście prawnika. Nawet nie chodzi tutaj o złą wolę kogoś, z kim podpisuje się umowy, czy zawiązuje umowę kupna sprzedaży, chodzi bardziej o to, że źle skonstruowana umowa lub niewłaściwe jej przygotowanie, może inwestycje opóźnić, lub uniemożliwić jej dalszy rozwój.

Nieznajomość prawa szkodzi, a większość z nas, nie zna prawa na tyle, aby samodzielnie być w stanie sprawdzić umowy, skontrolować jej zapisy, a także sprawdzić pełną jej poprawność pod względem prawa. Znajomość prawa jest atutem nawet dla osób, które niewiele mają na co dzień z prawem wspólnego. Niemniej zawsze, nawet jeżeli uważamy się za specjalistów w tej dziedzinie, poważniejsze kontrakty i inwestycje trzeba podpisywać po kontroli działu prawnego i po sprawdzeniu dokumentacji przez prawnika.